Szkoła Podstawowa i Gimnazjumw Nowym Mieście nad Pilicą

logo LiceumAktualności

Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im.Karola Wojtyły w Nowym Mieście nad Pilicą

 

11 listopada – wielka narodowa data. Właśnie w tym dniu, przed 100 laty Ojczyzna nasza odzyskała swoją niezawisłość po długoletniej niewoli. W dniach 8-9.11.2018r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Karola Wojtyły w Nowym Mieście nad Pilicą pieśnią, słowem i tańcem rozpoczęli uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzisiaj mamy okazję czcić Polskę radośnie, albowiem żyjemy w niepodległej, wolnej Ojczyźnie i tę niepodległość i wolność chcemy i mamy obowiązek umacniać. Podczas tegorocznych obchodów Święta Niepodległości towarzyszyli na, zaproszeni goście: pan Burmistrza Miasta i Gminy  Mariusz Dziuba, pani Sekretarz Edyta Staniszewska, przedstawiciele duchowieństwa Gwardian Zakonu o. Kapucynów – Zdzisław Tokarczyk, proboszcza naszej parafii Ksiądz Mariusz Zambrzuski oraz Przewodniczący Rady Rodziców pan Aleksander Kieszek.

W przygotowanie koncertu niepodległościowego włączyła się cała społeczność szkolna. O ukochaniu kraju rodzinnego mówili już najmłodsi uczniowie naszej szkoły z oddziałów przedszkolnych i edukacji wczesnoszkolnej. Również młodzież szkolna prezentowała postawy patriotyczne wyrażające radość i dumę z tego, że jesteśmy Polakami. Miłość do Ojczyzny to dla nas ukochanie tego, co nasze. Z całą pewnością jest to dom rodzinny, tradycja i kultura przekazywana z pokolenia na pokolenia. Młodzi artyści przedstawili nam te wartości podczas pantomimy i tradycyjnego tańca ludowego, jakim jest oberek.

Na zakończenie głos zabrał Pan Dyrektor Dariusz Blaszka, dziękując wszystkim zebranym, uczniom i nauczycielom przygotowującym apel za to, że 11 listopada stał się dla nas wszystkich symbolem przyszłej Polski, podkreślając przy tym, że my dorośli możemy być dumni z tego, że wspólnie z naszymi dziećmi, wychowankami tworzymy „sztafetę pokoleń” dążącą do wspólnego celu, jakim jest wolna i niepodległa Polska. Dziś, na początku XXI wieku, w wolnej Polsce, młodzi ludzie, mają  prawo szukać, błądzić, ale mają też prawo brać to, co los im daje. Nie rezygnując przy tym z marzeń. Bo w wolnej Ojczyźnie żyjemy każdą chwilą a „W naszych sercach bije Polska”.
Zwieńczeniem uroczystości był honorowy Bieg dla Niepodległej, w którym wzięli udział uczniowie oddziałów gimnazjalnych i klas licealnych. Tym sportowym akcentem uczestnicy biegu oddali cześć naszym przodkom, którzy naszej Ojczyźnie i nam współcześnie żyjącym wywalczyli wolność. Po biegu uczniowie otrzymali drobne upominki ufundowane przez Piekarnię-Cukiernię Smoleń i Fundację im. M. Pauli Maleckiej SERCA SERCOM.

ZSP w Nowym Mieście nad Pilicą

 

 

 

 

 

 

Licznik online

Fotka Szkola Podstawowa

 

Fotka Szkola Podstawowa

 

 

 

Kontakt

Zespół

Szkolno-Przedszkolny

26-420 Nowe Miasto nad Pilicą

woj.mazowieckie

ul.Ogrodowa 16/16a

 

tel/fax: 48 6741023

tel/fax: 48 6741833

 

e-mail: liceumnowe@op.pl

e-mail:
nowemiastogim1@op.pl