Szkoła Podstawowa i Gimnazjumw Nowym Mieście nad Pilicą

logo LiceumAktualności

Jasełka Bożonarodzeniowe w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Karola Wojtyły w Nowym Mieście nad Pilicą.


Boże Narodzenie to czas wyjątkowy. Przepełniony miłością, ciepłem i nadzieją. To również czas refleksji i spotkań w gronie rodzinnym.


W dniu 21.12.2018r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Karola Wojtyły w Nowym Mieście nad Pilicą odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe, które przybliżyły atmosferę tego szczególnego okresu   w roku. Na uroczystość przybyli zaproszeni gości: Burmistrz Mariusz Dziuba, Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Pietrucha,  Przewodniczący Komisji Oświaty, Sekretarz Edyta Staniszewska, Gwardian Zakonu oo. Kapucynów Zdzisław Tokarczyk, Proboszcz Parafii Ksiądz Mariusz Zambrzuski oraz  Przewodniczący Rady Rodziców Aleksander Kieszek.


Program jasełek, mimo że nawiązywał do czasów współczesnych, ściśle wiązał się z tradycyjnymi elementami kultury bożonarodzeniowej. Myślą przewodnią przedstawienia było przypomnienie najważniejszych wartości, o których powinien pamiętać każdy z nas. Występ inspirował również do odpowiedzi na wiele pytań dotyczących umiejętności dostrzegania Boga w naszym życiu i kierowania się miłością do drugiego człowieka. Uczniowie wykazali się wspaniałą grą aktorską, a piękna scenografia dopełniła całości i wprowadziła w świąteczny nastrój. Młodzi wykonawcy pod kierunkiem p. Renaty Michalskiej zachwycili profesjonalnie odśpiewanymi kolędami przy akompaniamencie wielu  instrumentów.


Przedstawienie było podniosłym wydarzeniem dla młodych aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości. Na zakończenie głos zabrał  Dyrektor szkoły Dariusz Blaszka oraz zaproszeni goście, którzy złożyli całej społeczności szkolnej życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.


We wtorek 18.12.2018r. o godz. 17.00 Jasełka Bożonarodzeniowe obejrzeli również mieszkańcy naszej gminy. Wspólnie z młodzieżą radowali się z nadchodzących Świąt. Po przedstawieniu uczestnicy jasełek zostali zaproszeni na kiermasz bożonarodzeniowy, który młodzież gimnazjalna przygotowała  w ramach projektu edukacyjnego. Dochód uzyskany podczas kiermaszu został przekazany na fundację wspierającą potrzebujące dzieci. Uroczystość przygotowały – p. Izabella Rogowska, p. Ewa Klatka, p. Barbara Jodłowska.

ZSP w Nowym Mieście nad Pilicą

 

 

 

 

 

Licznik online

Fotka Szkola Podstawowa

 

Fotka Szkola Podstawowa

 

 

 

Kontakt

Zespół

Szkolno-Przedszkolny

26-420 Nowe Miasto nad Pilicą

woj.mazowieckie

ul.Ogrodowa 16/16a

 

tel/fax: 48 6741023

tel/fax: 48 6741833

 

e-mail: liceumnowe@op.pl

e-mail:
nowemiastogim1@op.pl