Szkoła Podstawowa i Gimnazjumw Nowym Mieście nad Pilicą

logo LiceumAktualności

Wizyta pracownika nadleśnictwa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Karola Wojtyły w Nowym Mieście nad Pilicą


W Zespole Szkolno-przedszkolnym im. Karola Wojtyły w Nowym Mieście nad Pilicą odbyło się spotkanie uczniów edukacji wczesnoszkolnej z leśnikiem Nadleśnictwa Grójec panem Marcinem Ukleja.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, pogłębienie wiadomości o roślinach i zwierzętach żyjących w lesie oraz uświadomienie uczniom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku leśnemu.

Wizyta pracownika nadleśnictwa była też okazją do przybliżenia zawodu leśnika w ramach doskonalenia zawodowego w klasach I-III. Gość opowiadał dzieciom o podstawowych obowiązkach leśnika, jakim jest troska o las. Przedstawił, jak wygląda dzień jego pracy. Mówił o zwierzętach zamieszkujących las, o ich zwyczajach i potrzebach.

Dzieci dowiedziały się, że są gościem w lesie i muszą szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt leśnych. Uczniowie przypomnieli zasady zachowania w lesie.

Dzieci dowiedziały się też, w jaki sposób należy pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Miały również możliwość zadawania pytań i ochoczo z tej okazji skorzystały. Pytania były przeróżne, a gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał.

Na koniec uczniowie otrzymali od p. leśnika zakładki przyrodnicze. Sami wręczyli gościowi podziękowania i własnoręcznie wykonany leśny bukiet. Spotkanie było dla wszystkich ciekawą lekcją przyrody i na długo pozostanie w ich pamięci.

 
ZSP w Nowym Mieście nad Pilicą

 

 

 

Licznik online

Fotka Szkola Podstawowa

 

Fotka Szkola Podstawowa

 

 

 

Kontakt

Zespół

Szkolno-Przedszkolny

26-420 Nowe Miasto nad Pilicą

woj.mazowieckie

ul.Ogrodowa 16/16a

 

tel/fax: 48 6741023

tel/fax: 48 6741833

 

e-mail: liceumnowe@op.pl

e-mail:
nowemiastogim1@op.pl