Szkoła Podstawowa i Gimnazjumw Nowym Mieście nad Pilicą

logo LiceumAktualności

WIZYTA KS. WOJCIECH OSIAŁA BISKUPA POMOCNICZEGO DIECEZJI ŁOWICKIEJ W ZESPOLE SZKOLNO – PRZEDSZKOLNYM IM. KAROLA WOJTYŁY W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ

W dniu 9 października 2018 roku parafia Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą przeżywała wizytację kanoniczną  ks. Wojciecha Osiała Biskupa Pomocniczego Diecezji Łowickiej.

W ramach tej wizytacji Jego Ekscelencja odwiedziła szkoły znajdujące się na terenie naszej parafii. Tego dnia w naszej szkole od samego rana panowała atmosfera radosnego oczekiwania na tak wspaniałego Gościa.

Punktualnie o godzinie 10.00 nastąpiło powitanie  Księdza Biskupa, proboszcza naszej parafii Księdza Mariusza Zambrzuskiego  i wikarego Jakuba Kitę przez całą społeczność słowami piosenki: „ Bądź pozdrowiony gościu nasz”. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Dariusz Blaszka, który oficjalnie powitał Biskupa, podkreślając rangę wizyty tak zacnego gościa, co zdaje się być szczególnie istotne w obecnych czasach dla młodego pokolenia gdzie nie bez znaczenia jest rola kościoła w życiu codziennym i w życiu każdej społeczności szkolnej. Równie gorące słowa i bukiet kwiatów przekazali uczniowie z klas szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.

Po oficjalnych powitaniach Ekscelencja ks. Biskup wygłosił pasterskie słowo do wszystkich zebranych.  W prostych słowach krótkiej historyjki przekazał morał mówiący o tym, że każdy z nas mimo swoich wad i słabości ma szansę stać się lepszym, piękniejszym i przeobrazić się „larwy w pięknego motyla”. Był również czas na zadawanie pytań przez uczniów, które dotyczyły symboliki herbu biskupa i Jego pracy, czy umiejętności posługiwania się językami obcymi. Na pożegnanie Ksiądz Biskup udzielił obecnym pasterskiego błogosławieństwa. Następnie odbył spotkanie z gronem pedagogicznym, na którym wyraził aprobatę dla działań i poświęceń związanych z pracą nauczyciela. 


Podsumowując, trzeba powiedzieć, że Ksiądz Biskup przybył do naszej szkoły, jako kapłan z błogosławieństwem i modlitwą. Jest to dar niewymierny, ale bezcenny dla nas wszystkich. Dziękujemy.


ZSP w Nowym Mieście nad Pilicą

 

 

 

 

Licznik online

Fotka Szkola Podstawowa

 

Fotka Szkola Podstawowa

 

 

 

Kontakt

Zespół

Szkolno-Przedszkolny

26-420 Nowe Miasto nad Pilicą

woj.mazowieckie

ul.Ogrodowa 16/16a

 

tel/fax: 48 6741023

tel/fax: 48 6741833

 

e-mail: liceumnowe@op.pl

e-mail:
nowemiastogim1@op.pl