Szkoła Podstawowa i Gimnazjumw Nowym Mieście nad Pilicą

logo LiceumAktualności

Dzień Edukacji Narodowej z Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Karola Wojtyły w Nowym Mieście nad Pilicą

 

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy każdego roku wyjątkowo. To szczególna data, święto powszechnie zwane Dniem Nauczyciela. Nie bez powodu, gdyż to właśnie tego dnia mamy okazję obdarować naszych pedagogów kwiatami i złożyć im życzenia, dziękując za ciężką pracę i wysiłek włożony w naszą edukację.

Z okazji tego święta w ZSP im. Karola Wojtyły w Nowym Mieście nad Pilicą  odbyła się uroczysta akademia  przygotowana przez uczniów  Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi pod kierunkiem Pani Barbary Jodłowskiej i Pani Edyty Leweckiej.

Na wstępie Pan Dyrektor Dariusz Blaszka,  serdecznie powitał zaproszonych gości – pana Burmistrza Miasta i Gminy  Mariusza Dziubę, przedstawiciela duchowieństwa Gwardiana Zakonu o. Kapucynów – Zdzisława Tokarczyka  a wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły podziękowała za dotychczasowy trud i zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w dalszej pracy.

Następnie przekazał głos młodym artystom, którzy przybliżyli wszystkim zebranym zwykły dzień z życia szkoły.  Nie zabrakło śpiewu, tańca i wesołych anegdot. Na zakończenie Akademii głos zabrali zaproszeni goście, którzy mówili o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela.

Podziękowali za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyli  wielu sił  i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. W ramach uznania został złożony bukiet kwiatów na ręce Pana Dyrektora.

Przeddzień tej uroczystości swoje święto mieli najmłodsi uczniowie naszej szkoły – pierwszoklasiści. 11.10.2018r. odbyło się ślubowanie i pasowanie dzieci na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi im. Karola Wojtyły w Nowym Mieście nad Pilicą.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego pierwszoklasiści rozpoczęli swój program artystyczny, wykonując wiersze i piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję . Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania a następnie  symbolicznego pasowania na ucznia.„Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej” – mówił pan Dyrektor Dariusz Blaszka dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych.

Uczniowie klasy I zostali z wielką radością przyjęci do braci uczniowskiej odbierając upominki przygotowane przez uczniów klasy III, którzy zapewnili  młodszych kolegów o pomocy.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów  w murach naszej szkoły.
ZSP w Nowym Mieście nad Pilicą

 

 

 

 

Licznik online

Fotka Szkola Podstawowa

 

Fotka Szkola Podstawowa

 

 

 

Kontakt

Zespół

Szkolno-Przedszkolny

26-420 Nowe Miasto nad Pilicą

woj.mazowieckie

ul.Ogrodowa 16/16a

 

tel/fax: 48 6741023

tel/fax: 48 6741833

 

e-mail: liceumnowe@op.pl

e-mail:
nowemiastogim1@op.pl