Szkoła Podstawowa i Gimnazjumw Nowym Mieście nad Pilicą

logo LiceumAktualności

Listopad-miesiącem obchodów Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Karola Wojtyły w Nowym Mieście nad Pilicą

 

Przez cały listopad uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Karola Wojtyły w Nowym Mieście nad Pilicą. Podejmują akcje związane z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

To wyjątkowe wydarzenie chcemy świętować wspólnie z innymi. Już 8 listopada o godzinie 17:00 w hali widowiskowo-sportowej odbyła się wieczornica patriotyczna, pod hasłem „ W moim sercu bije Polska”, przygotowana z myślą o mieszkańcach naszego miasta i gminy.

Młodzież szkolna zaprezentowała program artystyczny mówiący o patriotyzmie, radości, szczęściu i dumie z tego, że jesteśmy Polakami. 9 listopada włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”, podczas której cała społeczność szkolna, o godz. 11:11 zaśpiewała cztery zwrotki hymnu Polski.

W kolejnych dniach nasi uczniowie i nauczyciele brali udział w lokalnych uroczystościach, jakie miały miejsce wieczorem, 11 listopada 2018 r. w Klasztorze O.O Kapucynów w Nowym Mieście nad Pilicą oraz spotkali się z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ogrodowej,  by słowami pieśni i piosenek patriotycznych wspólnie cieszyć się z odzyskanej  niepodległości.

Przed nami kolejne akcje związane z obchodami niepodległości, takie jak: rekonstrukcja historyczna  pt: „Ku niepodległej”. Cieszymy się, że tegoroczne obchody, są dla naszych uczniów wyjątkową lekcją historii i patriotyzmu.

ZSP w Nowym Mieście nad Pilicą

 

 

 

Licznik online

Fotka Szkola Podstawowa

 

Fotka Szkola Podstawowa

 

 

 

Kontakt

Zespół

Szkolno-Przedszkolny

26-420 Nowe Miasto nad Pilicą

woj.mazowieckie

ul.Ogrodowa 16/16a

 

tel/fax: 48 6741023

tel/fax: 48 6741833

 

e-mail: liceumnowe@op.pl

e-mail:
nowemiastogim1@op.pl