Szkoła Podstawowa i Gimnazjumw Nowym Mieście nad Pilicą

logo LiceumBiblioteka szkolna

 

 

W związku z zamknięciem szkoły a tym samym biblioteki szkolnej zachęcamy do korzystania z biblioteki cyfrowej:

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe

1.Epodreczniki.pl

2.Portal wiedzy dla nauczycieli

3.Portal lektury gov.pl

To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik e-book czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.
4. Biblioteka Cyfrowa Polona. Jest to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator Polony, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji. W Polonie można znaleźć: rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne – pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie czy dawne poradniki. Większość udostępnionych zbiorów należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.
5. Serwis Telewizji Polskiej . 
 Telewizja Polska przygotowała dla dzieci i młodzieży produkcje o charakterze edukacyjnym, popularnonaukowym i kulturalnym. Na kanale dziecięcym TVP ABC w godz. 8:00-13:00 młodzi widzowie będą mogli codziennie obejrzeć różne programy edukacyjne. Wśród nich są m.in.: „Al-chemik” – program, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne, a także „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza również najmłodszych do oglądania programów takich jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, „Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.”
Także TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo dla dzieci i młodzieży. Codziennie w godz.13:00-17:00 widzowie będą mogli zobaczyć koncerty, wartościowe produkcje filmowe, spektakle Teatru Telewizji, seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur.       Wśród najważniejszych produkcji wyemitowanych w najbliższych tygodniach znajdą się: „Twój Vincent”, „Tango” (Teatr Telewizji), „Wesele”, „Herbert – mosty” – cykl programów publicystycznych, „Śladami wielkich kompozytorów” – cykl dokumentalny, „Hamlet”, „Mały książę”, „Ogniem i mieczem”, „Dzieje mistrza Twardowskiego”, „Awantura o Basię” oraz koncert Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik  „Lustosławki/Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci”.
W popołudniowym paśmie nie zabraknie również programów naukowych oraz przyrodniczych.

6.  Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
Biblioteka Cyfrowa ORE gromadzi i udostępnia materiały oraz publikacje opracowane                w ramach działalności Ośrodka. Obecnie oferuje 960 tytułów książek i czasopism dla nauczycieli i wszystkich zainteresowanych problematyką oświatową.
WolneLektury.pl
Legimi
Legimi to usługa oferująca dostęp do tysięcy e-booków w ramach abonamentu, zarówno na smart fonach, jak i czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę. Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie            i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej książka znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych.
EMPIK PREMIUM BEZPŁATNIE NA 60 DNI
Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.
Jak skorzystać z promocji:
1. na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
2. Otrzymany kod wprowadź na stronie https://www.empik.com/premium/kupon 
3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeśli masz konto) na empik.com
4. Aktywuj usługę Empik Premium.
5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.
 PUBLIO – Darmowe e-booki
Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 e-booków za darmo.
W związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego uczniowie nie mogą korzystać z księgozbioru biblioteki szkolnej. Kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej: joannagasiorowska22@wp.pl

 

 

Harmonogram pracy biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2019/2020:

 

Dni tygodnia

Godziny pracy

 

Poniedziałek

 

7:30 - 15:00

 

Wtorek

 

7:30 - 15:00

 

Środa

 

7:30 - 13:00

 

Czwartek

 

7:30 - 13:00

 

Piątek

 

7:30 - 11:30

 

Licznik online

Fotka Liceum 1

 

Fotka liceum 2

 

 

Kontakt

Zespół

Szkolno-Przedszkolny

26-420 Nowe Miasto nad Pilicą

woj.mazowieckie

ul.Ogrodowa 16/16a

 

tel/fax: 48 6741023

tel/fax: 48 6741833

 

e-mail: liceumnowe@op.pl

e-mail:
nowemiastogim1@op.pl